lalay  
homepage the story of lalay categories shops contact us
   
Lalay’ın Hikayesi
Anadolu kültürünün doğal ve etkileyici formları Denizli’nin Babadağ kasabasında yeniden yorumlanıyor. Geçmişin büyüsü Lalay ile dünyanın dört bir köşesine taşınıyor.
   
Lalay'ın Hikayesi

Lalay, 2007 yılında Anadolu’nun geçmişten gelen değerlerini bugüne taşıma amacıyla, Figen Subaşı Westerhof ve Çiğdem Subaşı ortaklığında, Subaşı Grup’un bir sosyal sorumluluk projesi olarak doğdu. Ortak bir hayalin özgün bir markaya dönüştüğü Lalay, ülkemizde kadın girişimciliğinin önemli temsilcilerinden biri oldu.

Anadolu Kültürü ile gönül bağını koparmamış zanaatkarlar, el sanatçıları, ustalar ve onların halen azimle yarattığı eşsiz değerler Lalay’ın en büyük esin kaynağı oldu.

Tarihin izlerini bıraktığı bu değerleri, doğal yollarla günümüze taşımak amacıyla kara tezgah ve el tezgah dokuma peştamal, peşkir havlularla işe başlandı. Sonrasında ise sabun, bakır el işçiliği, pamuk yorganlar, pamuklu yatak çarşafları, peştamal ve havlu bornozlarla devam edildi.

Lalay, Anadolu kültürünün doğal ve etkileyici formlarını önce kendi ülkemiz insanına sonrasında da yurt dışında tanıtmayı amaçlıyor. Ve tabii ki doğayı, pratik kullanımı, kaliteyi seven herkesle buluşmayı...
   
 
   
Lalay Kalitesi

1.sınıf penye iplikler, %100 ketenler, %100 dokuma ve renk garantisi. El tezgahlarında ve Anadolu insanının el emeğiyle işlenen, kalitesinden asla ödün vermeyen Lalay ürünleri...

Lalay; kültüre, emeğe ve ustalığa olan saygısını ürünlerinin kalitesini devamlı yükselterek gösteriyor. Üstelik bu kaliteyi Sümerbank’ın ilk kullandığı teknolojiye sahip makinelerden oluşan tezgahlarda, bizim insanlarımızın emeğiyle yukarılara taşıyor.

 
   
 
   
Lalay Doğallığı

Doğal olmak, doğayı korumak... Kalitesinden ödün vermeden doğa dostu ürünler üreten Lalay, üretimlerinde bacasız sanayi felsefesini ortaya koymaktadır. Ürünlerde kullanılan malzemenin %100’ü doğal yollarla elde edilmektedir ve el emeği ile işlenmektedir.

Lalay tarafında üretilen peştamaller kolay kuruması ve az yer kaplamasıyla öne çıkmakta, daha az deterjan kullanımına imkan vermektedir. Sabunlar saf zeytinyağından üretilmektedir.
 
   
 
   

SGM Doğal Tekstil San ve Dış Tic. Ltd. Şti. | Lalay, bir SUBAŞI GRUP Şirketdir. | Tüm Hakları Saklıdır | Copyright © 2012 | Doğaya Saygılı Ürünler

 

 

Türkçe English